• Nauka / Tehnologija
  • Savremena karijatida
  • Ostalo

LŠ: Šok na Nou Kampu, Barsa u 95. minutu do 6:1 i 1/4 finala!

Fudbaleri Barselone i Dortmunda igraće u četvrtfinalu Lige šampiona! Barselona je nakon poraza u Parizu od 4:0 na Nou Kampu imala 3:0, a iako je Kavani smanjio veoma brzo, uspjela da dođe do 5:1 u nadoknadi vremena a onda u 95. minutu i do šestog gola koji ju je odveo među osam najboljih. Dortmund je jurio gol minusa protiv Benfike, u revanšu pred svojim navijačima slavio je ubjedljivo 4:0.

Večeras je Barselona ispisala jednu od najljepših stranica u istoriji fudbala, napravila najveći preokret ikada viđen u modernom fudbalu i sa epohalnih 6:1 poništila onih 0:4 sa Parka prinčeva.

Uradila je Barsa sve što je mogla, a onda brutalno sahranila PSŽ golom Serđija Roberta u 95. minutu za eksploziju oduševljenja u Kataloniji, Španiji, širom Evrope i širom svijeta. Uz, mora se priznati, dva sumnjiva penala koji su joj donijeli dva od četiri gola.

Ekipa Luisa Enrikea uspjela je bez mnogo muke da povede sa 3:0, preko Suaresa, autogolom Kurzave, i penale Mesija, a Pari Sen Žermen je bio potpuno van ritma. Uspio je francuski tim da postigne pogodak, pa su Barseloni bila potrebna tri gola za prolaz dalje.

Uslijedilo je nevjerovatnih sedam minuta na Nou Kampu. Prvo je Nejmar povisio na 4:1, a tri minuta kasnije dao je peti gol sa bijele tačke. Parižani su bili šokirani, a u posljednjem minutu sudijske nadoknade Roberto postiže pogodak na fantastičan uspjeh svoje ekipe.

Plasman u četvrtfinale, pobjedama u oba duela, izborili su fudbaleri madridskog Reala i Bajerna iz Minhena. Narednog utorka igraće Juventus i Porto (2:0), kao i Lester i Sevilja (1:2), dok će dan kasnije rivali biti Atletiko Madrid i Leverkuzen (4:2), odnosno Monako i Mančester siti (3:5).

BARSELONA - PSŽ 6:1 (prvi meč 0:4)

/Suares 3, Kurzava (ag) 40, Mesi 50(p), Nejmar 88, 91(p), Roberto 95 – Kavani 62/

Barselona: Ter Stegen, Maskerano, Pike, Umtiti, Rafinja, Rakitić, Buskec, Inijesta, Mesi, Suares, Nejmar

PSŽ: Trap, Menije, Markinjos, Silva, Kurzava, Rabio, Matuidi, Lukas, Verati, Draksler, Kavani

DORTMUND - BENFIKA 4:0 (1:0), prvi meč 0:1

/Obamejan 4, Pulišić 59, Obamejan 61 I 86/

Dortmund (5-3-2): Burki - Durm, Pišček, Sokratis, Bartra, Šmelcer - Kastro, Vajgl, Dembele - Obamejan, Pulišić.

Benfika (4-4-2): Ederson - Semedo, Luizao, Lindelef, Eliseu - Salvio, Samaris (od 74. Živković), Pici, Almeida – Mitroglu.