UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) - Dva puta kapitulirao u porazu od Pakšija (2:1). Klubu iz Budimpešte predstoji borba za opstanak.

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) - Njegova mreža dva puta se tresla u pobjedi na gostovanju Pembrouku (5:2)..

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil, Francuska) - Na terenu proveo svih 90 minuta duela protiv Tuluza u gostima (1:1). Lil i dalje malo iznad opasne zone.

Stefan SAVIĆ (Atletiko, Španija) - Bez greške odradio posao u pobjedi nad Valensijom - 3:0.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) - Dobio priliku u posljednjih nekoliko minuta duela sa Lokerenom (0:0).

Andrija VUKČEVIĆ (Sevilja B, Španija) - Postao prvotimac u novom klubu, u nedjelju asistirao za drugi gol u pobjedi nad Mursijom - 3:1.

Mijuško BOJOVIĆ (Đirmot, Mađarska) - Igrao svih devedeset minuta u porazu od Haladaša - 2:1.

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) - Na terenu proveo cijeli meč protiv Anjanga u gostima, Suvon siti u novu sezonu druge lige krenuo pobjedom - 2:1.

Stevan Vico (Rad, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Javora (1:1).

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) - Igrao svih 90 minuta u pobjedi nad Kizilkumom (3:0).

Aleksandar KAPISODA (Er fors central, Tajland) – Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Songla junajtedom (3:2).

VEZNI RED

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) - Dobio žuti karton u pobjedi nad Arukom (3:1) pred svojim navijačima.

Marko BAKIĆ (Alkorkon, Španija) - Odigrao posljednjih dvadesetak minuta meča sa Seviljom B (0:0).

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) - Igrao svih 90 minuta u ubjedljivom trijumfu nad Anagenisijem (6:0).

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) - Učestvovao u novoj pobjedi Rijeke, koja je trijumfom protiv Lokomotive (2:1) zadržala prednost od šest bodova ispred Dinama.

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) - Odigrao svih 90 minuta u remiju bez golova protiv Lokerena.

Nemanja NIKOLIĆ (Voždovac, Srbija) - Postigao vodeći gol u trijumfu protiv Radnika iz Surdulice (3:0).

Savo GAZIVODA (Radnik Surdulica, Srbija) - Igrao posljednjih pola sata meča sa Voždovcem.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka)- Zapažen u pobjedi nad Zemplinom (3:1), Slovan zadržao drugo mjesto na tabeli.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Zamijenjen u 83. minutu utakmice sa Ferencvarošem pred svojim navijačima (0:1).

Darko ZORIĆ (Čukarički, Grčka) - Golom iz penala donio pobjedu (1:0) svom timu na gostovanju Spartaku u Subotici.

Asmir KAJEVIĆ (Čukarič- ki, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Spartaka.

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) - Starter u ,,vje- čitom derbiju“ (1:1), ali nije uspio da se izdigne iznad prosječne igre cijele ekipe. Zamijenjen u 84. minutu.

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) - Dobio otprilike pola sata u derbiju protiv Zvezde, ali nije napravio kvalitet više.

Darko MARKOVIĆ (Željezničar, BiH) - Igrao do 66. minuta meča protiv Mladosti iz Doboja (1:0). Dobio žuti karton.

Blažo IGUMANOVIĆ (Montana, Bugarska) - Dobio žuti karton u porazu od Dunava (2:1).

Petar VUKČEVIĆ (Er fors central, Tajland): Standardan u prvoj postavi – njegov tim nakon pobjede nad Songla junajtedom (3:2) prvi na tabeli druge lige.

NAPAD

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Odigrao svih 90 minuta protiv Suvona pred svojim navijačima (1:1) u prvom kolu novog šampionata.

Filip RAIČEVIĆ (Bari, Italija) - Igrao od 51. minuta meča protiv Virtusa u gostima, Bari poražen - 2:0.

Vladimir RODIĆ (Rad, Srbija) - Zamijenjen u 86. minutu utakmice sa Javorom u Beogradu (1:1).

Stefan MUGOŠA (Minhen 1860, Njemačka) - Postigao vodeći gol u pobjedi nad Hanoverom (2:0). Zamijenjen u 67. minutu.

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) - Odigrao posljednjih pola sata meča protiv Pobjede u gostima. Vardar poražen - 2:1.

Ivan VUKOVIĆ (Rabotnički, Makedonija) - Igrao do 77. minuta meča protiv Renove (0:0).

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland Beveren, Belgija) - Ušao u 84. minutu duela sa Gentom, koji je iskoristio prednost igrača više da savlada Boljevićev tim - 3:2.

Luka ROTKOVIĆ (Ansan, Južna Koreja) - Debitovao za novi klub u prvenstvu, na startu druge lige igrao desetak minuta u pobjedi nad Daeđonom (2:1).

Mihailo PEROVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Nije uspio da nastavi golgetersku seriju, u duelu sa Ferencvarošem (0:1) igrao do 57. minuta.

Aleksandar VUJAČIĆ (Pračuap, Tajland) – Počeo kao starter, ali je zamijenjen u 70. minute. Njegov tim poražen od Ang Tonga (1:0).

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) - Postigao gol u pobjedi nad Pembroukom (5:2).

Dragan BOŠKOVIĆ (Bangkok junajted, Tajland) - Postigao sva tri gola za svoj tim u remiju protiv Ubona u gostima (3:3).