T1. CFL: Budućnost pala u Pljevljima, Mladost uzela samo bod

Vodeća Budućnost doživjela je poraz, dok je Mladost osvojila samo bod u 20. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Pljevljima izgubila od Rudara 1:0 i prekinula seriju od deset utakmica bez poraza.

Podgorički tim i prethodni meč izgubio je od Rudara.

Pitanje pobjednika u Pljevljima riješio je Miloš Zečević u 45. minutu.

Mladost i cetinjski Lovćen igrali su na Starom aerodromu 0:0, dok je Dečić u Radanovićima izgubio od Grblja 3:0 i prekinuo seriju od sedam mečeva bez poraza.

Grbalj je do sedmog trijumfa došao golovima Šalete Kordića u šestom, Milana Carevića u 19. i Srđana Ajkovića u 59. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Iskru 2:1 i upisala sedmi trijumf.

Ekipa iz Danilovgrada povela je golom Rodoljuba Paunovića u 26. minutu.

Izjednačio je Stevan Kovačević u 37. iz jedanaeserca, a pitanje pobjednika riješio je Željko Krstović autokgolom u 79. minutu.

Bokelj je u Kotoru savladao bjelopoljsko Jedinstvo 2:1 i prekinuo seriju od 12 utakmica bez pobjede.

Do četvrtog trijumfa došao je golovima Aleksandra Macanovića u 22. i Dejana Pržice u 80. minutu.

Jedini pogodak za Jedinstvo postigao je Vladimir Boričić u 47. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u Golubovcima (14), sastaće se Zeta i Petrovac.

Budućnost je, nakon 20. kola, vodeća na tabeli sa 46 bodova.