Tenis

Nadal razbio Čilića za finale Akapulka

Hrvatski teniser Marin Čilić nije uspio da iznenadi Španca Rafaela Nadala u polufinalu turnira Serije 500 u meksičkom Akapulku, 6:1 i 6:2.

Prvi hrvatski reket i treći nosilac u Akapulku nije imao previše šansi protiv šestog igrača svijeta. Za sat i 24 minuta igre je Međugorac uspio da osvoji samo tri gema.

Čilić je u meču ukupno četiri puta gubio svoj servis, imao tek 6 as servisa i skromnih 49 posto pogođenog prvog servisa. Ovo je bio peti susret Nadala i Čilića i Španac je upisao četvrtu pobjedu. Ujedno je došao i do svog 14. uzastopnog slavlja u Akapulku u kojem nema ni jedan izgubljeni set.

Nadal će u finalu igrati protiv Amerikanca Sema Kverija, koji je u drugom polufinalu svladao Australijanca Nika Kirjosa u tri seta, sa 3:6, 6:1 i 7:5.