U razgovoru su razmijenjena su mišljenja o aktuelnoj situaciji u Crnoj Gori, kao i o njenim evropskim i atlanskim integracijama.
Zajednički je konstatovano da se politički dijalog treba odvijati u institucijama, te da bojkot Skupštine ne doprinosi demokratskim procesima.
Iskazana je podrška politici Bošnjačke stranke koja programski podupire stemljenja Crne Gore ka učlanjenju u NATO alijansu, kao i integracije u EU, te je konstatovano da postignuća Crne Gore predstavljaju ohrabrenje za ostale zemlje u regionu.
Predstavnici Bošnjačke stranke su imali i sastanke u sjedištu NATO-a sa Mihaelom Ruhleom, direktorom odjeljenja za energetsku sigurnost i sa Laurijom Valkerom iz odsjeka za Balkan.
Iskazano je priznanje Crnoj Gori za uspješno vođenje procesa NATO integracija i ispunjavanje obaveza u bezbijednosnom sektoru, odbrani i kontinuiranom jačanju javne podrške.
Nakon okončanja procesa ratifikacije slijedi punopravno članstvo u Atlanskom savezu čime će Crna Gora postati dio sistema koji zajednički brine bezbijednosti svih članica, ali i o drugim segmentima društva, kao što su vladavina prava, ekonomski i infrastrukturni razvoj.
Mustafić i Šahman su posjetili i sjedište fondacije Konrad Adenauer u Briselu, koja je bila organizator posjete u EU parlamentu i NATO-u.