Lester nakon otkaza Ranijeru razbio Liverpul

Fudbaleri Lester sitija pobijedili su Liverpul rezultatom 3:1 u prvoj utakmici od odlaska menadžera Klaudija Ranijerija.

Šok terapija na ’King Pauer stadionu’ potpuno je uspjela, pošto je Lester u meču 26. kola Premijer lige ličio na onu ekipu koja je prošle godine osvojila titulu.

Ranijeri, koji je postao heroj ’Lisica’ ne samo zbog istorijskog uspjeha aktuelne genereacije, dobio je otkaz prije nekoliko dana zbog očajnih rezultata. Pristalice domaćih potrudile su se da svima pokažu šta misle o otkazu Italijana, dok su igrači na terenu od samog starta bili veoma raspoloženi.

U 28. minutu odličnu loptu kroz sredinu je poslao Olbrajton, Vardi je pobjegao čuvarima i rutinski pogodio bliži ugao. Desetak minuta kasnije nakon jedne duge akcije i ubacivanja sa lijevog boka, Milner je glavom izbacio loptu na najgore moguće mjesto – po sredini terena, na 20 metara od gola.

Drinkvoter je, iako je bio usamljen, odlučio da hvata volej iz prve i donio ispravnu odluku. Poslao je projektil u donji desni ugao za jedan od najljepših pogodaka od početka prvenstva.

Na isteku sata igre Mahrez je dodao do Fuhsa, ovaj zalomio čuvara i centirirao u srce kaznenog prostora, odakle Vardi glavom smješta loptu u mrežu za velikih 3:0. Konačan rezultat postavio je Kutinjo u 68. kinutu.

Nakon ovog trijumfa aktuelni šampion popeo se na 15. mjesto sa 24 boda, dok je Liverpul ostao na petoj poziciji sa 49 bodova.