Ibra donio trofej Junajtedu!

Fudbaleri Mančester Junajteda osvojili su Liga Kup pobjedom nad Sautemtponom sa 3:2 (2:1) na Vembliju.

Ovo je peti put da Crveni đavoli podižu trofej u ovom takmičenju, prvi poslije sedam godina. Žoze Murinjo četvrti put osvaja Liga kup, pošto mu je to pošlo za rukom sa Čelsijem 2005, 2007. i 2015. godine.

Pobjedu ekipi Žozea Murinja tri minuta prije kraja meča donio je glavom Zlatan Ibrahimović.

Šveđanin je donio vođstvo svom timu iz slobodnog udarca u 19. minutu, da bi Lingard u 38. duplirao prenost. Gabijadini je u finišu prvog i na početku drugog poluvremena pogodio za izjednačenje svog tima.

Ovo je drugi trofej za Mančester Junajted u sezoni, pošto je prethodno osvojio Komjuniti šild pobijedivši Lester sa 2:1.