Jovetić i drugovi slavili u derbiju Sevilje

Fudbaleri Sevilje pobijedili su kao gosti u gradskom derbiju Betis 2:1 u 24. kolu Primere.

Jovetić i drugovi slavili su nakon preokreta, pa sada imaju isti broj bodova kao i Real, istina i dva meča više.

Loše je tim Horhea Sampaolija odigrao prvo poluvrijeme, Betis je konstantno bio opasan i to je naplatio golom u 36. minutu. Durmisi je postigao gol iz slobodnog udarca, a pomogao mu je i živi zid Sevilje.

Sampaoli je u drugom dijelu odmah dao šansu Ibori i Ben Jederu, gosti su postali opasniji, Jovetić je sa lijeve strane bio mnogo prodorniji, a nakon nekoliko šansi golovi su pali poslije prekida.

Nasri je izveo slobodnjake, a golove su postigli Merkado i Ibora. Jovetić je izašao iz igre sedam minuta prije kraja.