BL: Neočekivan trijumf Verdera

Fudbaleri Verdera neočekivano su slavili na gostovanju u Volfsburgu 2:1, na premijeri 22. kola njemačke Bundeslige.

Junak gostiju iz Bremena bio je reprezentativac Serž Gnabri, dvostruki strijelac u prvih 20 minuta utakmice. Napadač Verdera je bukvalno iz prva dva šuta oba puta savladao Benalja, ali je Borha Majoral već u 19. minutu vratio Volfsburg u igru.

Uslijedio je žestok pritisak "vukova", 26 udaraca ka golu Verdera, ali su se ispromašivali Blaščikovski, Didavi, Moja i Luiz Gustavo.

Verder je prvom pobjedom poslije četiri uzastopna poraza u BL, te prvom u Volfsburgu poslije sedam godina, izašao iz zone ispadanja i izjednačio se sa Volfsburgom na diobi dvije pozicije tik iznada zone ispadanja, a po dva boda ispred Hamburga.