Remi Budućnosti i Zete u derbiju kola na Trešnjici

Fudbaleri Zete i Budućnosti remizirali su 1:1 u posljednjem meču 18. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Domaćin je poveo golom Filipa Kukuličića u 45. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Deni Hočko u 75. minutu.

Budućnost je u prvom poluvremenu bila bliža golu, Nikola Vujović u 29. minutu pogodio je prečku, isti igrač bio je u šansi i u 41, a priliku da se upiše u listu strijelaca minut kasnije imao je Milivoje Raičević.

U nastavku Zeta je imala priliku da riješi pitanje pobjednika, ali Luka Klikovac i Vladislav Rogošić nijesu realizovali velike šanse. U posljednjim momentima meča morala je da interveniše i ljekarska ekipa. Nakon duela sa Krstovićem, Filip Mitrović je pao na zemlju, ali je srećom sve dobro završeno.

Na jučerašnjim duelima postignuti su sljedeći rezultati: Mladost - Petrovac 1:0, Sutjeska - Dečić 1:1, Grbalj - Rudar 2:1, Bokelj - Iskra 0:1 i Lovćen - Jedinstvo 2:0.

Budućnost je vodeća na tabeli sa 43 boda. Mladost je druga sa 34, a treći Dečić sa 29 bodova. Na četvrtom mjestu je Petrovac sa 27, Sutjeska i Zeta imaju po 26, a bod manje ima Grbalj.