T1. CFL: Trijumf Mladosti, remi pod Trebjesom, poraz Rudara

Nakon skoro tri mjeseca pauze danas je nastavljeno takmičenje u Telekom Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi mečevima 18. kola. Drugoplasirana Mladost upisala je pobjedu pred svojim navijačima, pobjednika nije bilo u Nikšiću, Grbalj je preokrenuo protiv Rudara, Iskra je slavila u Kotoru, dok je tri boda uzeo Lovćen na Cetinju. Posljednji meč kola između Zete i Budućnosti na programu je u srijedu od 13 sati uz TV prenos.

Fudbaleri Mladosti pobijedili su u podgoričkom naselju Stari aerodrom ekipu Petrovca 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Boris Kopitović u 39. minutu.

Pobjednika nije bilo u Nikšiću, u duelu Sutjeske i Dečića, koji je završen 1:1. Domaćin je poveo Stevana Kovačevića u 15. minute. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Nikola Mihailović u 75. minutu.

Grbalj je u Radanovićima, velikim preokretom u drugom poluvremenu, savladao Rudar 2:1. Pljevaljski tim poveo je golom Miloša Zečevića u 21. minutu. Izjednačio je Ilija Tučević u 58, a pobjedu domaćinu donio je Šaleta Kordić u 89. minutu.

Iskra je u Kotoru pobijedila Bokelj 1:0 i prekinula seriju od šest uzastopnih poraza, odnosno deset utakmica bez pobjede. Pitanje pobjednika odlučio je Rodoljub Paunović u 81. minutu. Bokelj je deseti meč završio bez pobjednika.

Pobjedu pred svojim navijačima ostvario je Lovćen, koji je na Cetinju golovima Marka Đurovića u 4. i Hulijana Montenegra u 24. savladao Jedinstvo 2:0.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 13 sati, sastaće se, Zeta i Budućnost.