Senzacija na SP, Hiršer bez zlata za 0,01

Švajcarski skijaš Luka Erni priredio je novo iznenađenje na Svjetskom prvenstvo, osvojivši zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji.

Erni je do najvećeg uspjeha u karijeri stigao sa 0,01 sekundi ispred favorizovanog Austrijanca Marsela Hiršera.On je bio tek 30. poslije prvog dijela takmičenja u spustu, ali je bio dominantan u slalomu, posebno u donjem dijelu staze đe nijedan rival nije uspio da mu parira vremenom.

Švajcarac nikad u karijeri nije izborio ni podijum u Svjetskom kupu, a trenutno je 15. u poretku kombinacije ove sezone. Bronzu je u Sankt Moricu u poneđeljak osvojio njegov zemljak Muro Kavicel, pa Švajcarska sada ima šest medalja, tri zlatne.

Podbacili su ostali favoriti, prije svih vodeći u kombinaciji u SK Francuz Aleksi Pantiro je bio tek deseti, a trećeplasirani iz SK Norvežanin Aleksandar Omot Kilde je završio na diobi četvrte pozicije.

SP u skijanju nastavlja se u utorak timskim takmičenjem koje počinje u 12 časova.