Debakl Budućnosti, FTC razbio ''plave'' u Morači!

Rukometašice Budućnosti ubjedljivo su poražene u trećem kolu Glavne runde Lige šampiona! Mađarski FTC se prošetao ''Moračom'' i u potpunosti nadigrao ''plave'' 33:25 (19:9)! To je drugi poraz izabranica Dragana Adžića nakon što je i Vardar slavio u Podgorici.

Mađarski tim je dominirao od prvog do posljednjeg minuta, ”plave” su pružile najslabije izdanje u sezoni, a sve je bilo jasno nakon prvih 30 minuta poslije kojih je tim iz Budimpešte imao dvocifrenu prednost.

U nastavku su umjesto najiskusnijih i igračica koje su nosioci igre ovogodišnjeg sastava, priliku dobile djevojke koje bi od naredne sezone trebalo da predvode Budućnost u elitnom takmičenju. Nakon Vardara u prvom kolu, i FTC je odnio dva boda iz ”Morače” koja je dugo vremena bila neosvojiva tvrđava za protivnike u elitnom takmičenju, pa je sada pod znakom pitanja i treće mjesto u grupi, posebno zbog činjenice da Mec ima samo dva boda manje, a uz to je bolji u međusobnim duelima.

U Ligi šampiona slijede dvije sedmice pauze, a Budućnost u narednom kolu, 26. februara gostuje u Skoplju ekipi Vardara.

U preostalim utakmicama trećeg kola grupe 1, Mec je savladao Astrahanočku 37:18, dok je Vardar u gostima bio bolji od Tiringera 31:29.

BUDUĆNOST – FTC 25:33 (9:19)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 3. 000. Sudije: Tsaferopulos, Betman (Grčka). Sedmerci: Budućnost 6 (4), FTC 4 (4). Isključenja: Budućnost 4, FTC 8 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (14 odbrana), Batinović, Ujkić 1, NEAGU 3, JAUKOVIĆ 2, Pletikosić 2 (1), Agović, CVIJIĆ, IRMAN 1, Premović, BULATOVIĆ 7 (3), Pavićević 1, Ramusović 4, Novović, Ahruk, GRBIĆ 4.

FTC: Sikora, BIRO (14 odbrana i sedmerac), Seleši – Začik 1, Sarka, ŠACL 2 (2), SUČANSKI 7, Sekereš, Mesaroš 2, LUKAČ 3, SNELDER 4, PENA 4, Monori 1 (1), Faluvegi, Jovanović 4 (1), KOVAČIČ 3, Hornjak 2.