Poraz Baše u Parizu, PSŽ i Monako nastavljaju trku

Lukas Moura donio je važna tri boda PSŽ-u u 24. kolu Lige 1 protiv Lila 2:1 (0:0).

U 70. minutu PSŽ je dobio slobodan udarac sa strane, lopta je uz dosta sreće stigla na drugu stativu, a Kavani je pravi magnet za ovakve situacije i glavom je matirao golmana Enejamu.

Bio je to 23. gol Kavanija u šampionatu i time je uvećao prednost na vrhu tabele liste strijelaca u odnosu na Aleksandrea Lakazeta koji je dao 18.

Potom je uslijedio šok. Golman Areola se zaigrao pa je Lil preko zlatne rezerve De Previja došao do izjednačenja u 86. minutu. Ipak, Lukas Moura je pogotkom u 91. minutu donio slavlje domaćinu. Marko Baša odigrao je za Lil svih 90 minuta.

PSŽ i pored pobjede nije na prvom mjestu na tabeli, jer je Monako ispred tri boda. Kneževi su danas savladali Monpelje s 2:1 i tako ostali prvi.