Toti sa penala u 97. odveo Romu u polufinale!

Ekipa Rome posljednji je polufinalista italijanskog Kupa, pošto je večeras, znatno teže nego što se očekivalo, savladala drugoligaša Ćezenu, 2:1, golom u 97. minutu iz jedanaesterca.

Prvih 45. minuta proteklo je u nezanimljivoj igri, i bez izrazitih šansi. U nastavku je Edin Džeko, koji je još na početku meča zamijenio povrijeđenog Perotija, imao tri dobre prilike koje nije realizovao, ali se iskupio u 68. minutu kada je na dobro i pravovremeno ubacivanje El Šaravija, u padu, savladao golmana Ćezene za vođstvo ''vučice''.

Samo pet minuta kasnije, domaće je šokirao Garitano koji je izjednačio rezultat, ali mu je, ruku na srce, znatno pomogao golman Rome, Brazilac Alison. Ipak, domaći su došli do pobjede golom iz penala, duboko u sudijskoj nadoknadi, a strijelac je bio veteran, Frančesko Toti, koji je time zakazao rimski derbi u polufinalu Kupa, Lacio - Roma.

U drugom polufinalnom meču, snage će odmeriti Juventus i Napoli.