Sedma uzastopna pobjeda Intera

Milanski Inter zabilježio je rutinsku pobjedu protiv Peskare kod kuće 3:0 (2:0), dok je Kjevo iznenadio Lacio 1:0 (0:0) na Olimpiku, u mečevima 22. kola Serije A.

'Nerauzuri' su nastavili sa fantastičnom formom, zabilježivši sedmi trijumf u nizu, pa su sada četvrti sa 42 boda, šest manje, uz dva meča više, od prvoplasiranog Juventusa.

Domaćin je poveo u 23. minutu preko Danijela Dambrozija, da bi Žoao Mario pogodio dva minuta prije odlaska na odmor za 2:0. Konačan rezultat susreta postavio je Eder u 73. minutu, na asistenciju Maura Ikardija.

S druge strane, Rimljani su neočekivano poraženi od 'Letećih magaraca', pa su prepustili četvrtu poziciju Interu. Jedini pogodak u glavnom gradu Italije postigao je Roberto Inglese u 90. minutu.