BL: Trijumf Dortmunda, Šalke jedva do tri boda

Fudbaleri Dortmunda slavili protiv Bremena u 17. kolu Bundeslige, dok je ekipa Šalkea u posljednjim trenucima savladala Ingolštad.

Dortmund je u Bremenu poveo već u petom minutu, kada je Andre Širle poslije solo prodora postigao gol. Borusija je imala inicijativu, a stvari po domaće djelovale su baš loše u 39. minutu, kada je golman Verdera Jaroslav Drobni đonom udario Marka Rojsa po butini, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Verder je sam finiš prvog poluvremena iskoristio za napade, pogodio je prečku u trećem minutu nadoknade, a gol je postigao u 59. minutu, kada je Klemens Fric savladao Romana Vajdenfelera. Dortmund je poslije toga krenuo u napad, počeo da ređa šanse, tako da je Lukas Pišček u 72. minutu postigao gol za pobjedu.

Šalke je kod kuće prekinuo seriju mečeva bez pobjede pošto je savladao Ingolštat 1:0. Volfsburg je minimalnim rezultatom savladao Hamburg i tako ostvario svoj treći uzastopni trijumf.