Šok na Enfildu, Liverpul poražen od Svonsija!

Dvadesetdrugo kola Premijer lige počelo je velikim iznenađenjem, posljednjeplasirani Svonsi Siti slavio je kao gost protiv Liverpula – 3:2 (0:0).

'Labudovi' iz Velsa stigli su tek do petog trijumfa u sezoni, pa sada više nijesu u zoni ispadanja, dok Liverpul ostaje treći sa sedam bodova manje od lidera Čelsija.

Nije djelovalo da ćemo gledati ovakav spektakl na Enfildu jer u prvih 45 minuta nismo vidjeli niti jedan udarac u okvir oba gola, ali je šou u režiji gostiju uslijedio u nastavku – kada smo za samo 26 minuta vidjeli pet pogodaka.

Prvo dva puta Fernando Ljorente za inicijalan šok domaćina. Roberto Firmino je uzvratio istom mjerom, imao je Liverpul vrijeme da zada i fatalni udarac… Ipak, na kraju je Gilfi Sigurdson bio taj koji je stavio tačku na I.