Debakl Sitija, Everton razbio Gavrdiolinu ekipu

Kao zvečka pukao je danas Gvardiolin "tim snova"! Karamele su im danas potpuno očitale lekciju i nanijele im jedan od najtežih poraza u Pepovoj eri od čak 4:0 (1:0).

Romelu Lukaku je otvorio seriju golova u 34. minutu, poslije tvrdih uvodnih pola sata, a ako je neko i vjerovao u povratak Sitija u meč bio je razuvjeren pogotkom Kevina Miralasa početkom drugog dijela.

Jedva da su Građani zaprijetili u posljednjih pola sata domaćinu, a na drugoj strani silno motivisani Everton kao da je žudio da napuni do vrha mrežu Sitija koja se ove godine trese redovno.

Tačku na ovaj meč stavio je fantastični superklinac Karamela Tom Dejvis koji je u 79. minutu majstorski prošao odbranu gostiju i šmekerski bocnuo loptu iznad Klaudija Brava. Da Gvardiolin tim bude totalno pregažen pobrinuo se Ademola Lukman koji je prije nekoliko dana stigao iz Čarltona.

Ušao je umjesto Barklija u 90. a u četvrtom minutu nadoknade majstorski je izigrao Stounsa i matirao Brava za nevjerovatni poker Karamela.