Kup Kralja: Sosijedad izbacio Viljareal

Real Sosijedad uspio je da potopi Žutu podmornicu. Baskijci su se plasirali u četvrtfinale španskog Kupa kralja, pošto su u revanšu osmine finala remizirali 1:1 na stadionu El Madrigal.

U prvoj utakmici koja je odigrana u San Sebastijanu ekipa Sosijedada je trijumfovala sa 3:1.

Baskijski klub poveo već u 16. minutu preko Mikela Ojrzabala, Viljareal je izjednačio preko Roberta Sorijana u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Domaćin je meč završio sa igračem manje jer je u 89. minutu crveni karton zaradio Nikola Sansone.

Dobar rezultat plasmanom u osminu finala napravio je i Alaves koji je izbacio Deportivo iz La Korunje. Večeras je u Vitoriji bilo 1:1, a prethodno su u Galiciji remizirali 2:2.

U okršaju drugoligaša, Alkorkon je eliminisao Kordobu pobijedivši je u gostima sa 2:1, a u prvom meču nije bilo golova.