Rekord Juventusa u trijumfu nad Bolonjom

Gonalo Iguain - Paulo Dibala! Tandem koji se čekao u Torinu. Golovima argentinskih napadača, Juventus je razbio Bolonju sa 3:0 i vratio se na plus četiri u odnosu na Romu.

Uz utakmicu manje. I uz sve to je postavio novi rekord Italije sa 26 uzastopnih pobjeda na svom terenu pošto je do sada bio izjednačen sa onom generacijom koju je trenirao Anotnio Konte.

Dibala se našao u startnih 11 prvi put poslije 22 novembra i povrede koja ga je odvojila mjesec dana od terena. Iguain je u sedmom minutu nastavio golgetersku seriju i na asistenciju Pjanića načeo goste iz Bolonje. U 40. minutu je Sturaro iznudio penal, a Dibala je bio precizan sa bijele tačke. U 54. minutu je sve bilo gotovo. Peti gol Iguaina na posljednja tri meča u Seriji A.

Do kraja su igrači Bolonje jedva čekali da sudija svira kraj jer su bili nemoćni da bilo šta urade, a za Juventus je debitovao i novajlija Tomas “General” Rinkon pa je ovo zaista bila veče za uživanje svih Juventusovih navijača.