Kraj Čelsijeve serije, Totenhemu derbi Londona!

Fudbaleri Totenhema savladali su Čelsi 2:0 u 20. kolu i okončali seriju Čelsija od 13 pobjeda u nizu u Premijer ligi. Ovom pobjedom, petom u nizu, Totenhem je stigao do diobe treće pozicije na tabeli sa Mančester Sitijem sa po 42 boda, te vratio neizvjesnost u borbi za titulu.

Čelsi je i dalje lider PL, ali 18 kola prije kraja ima samo pet bodova više od najbližeg pratioca Liverpula, koji 15. januara gostuje najvećem rivalu Mančester Junajtedu, dok "plavci" idu u goste aktuelnom šampionu Lesteru, koji se sada bori za opstanak.

U nadoknadi prvog poluvremena Danac Kristijan Eriksen je poslao sjajan centaršut u peterac, đe je odlično skočio Ali i glavom loptu poslao u desne rašlje. Meč je riješen u desetom minutu nastavka, opet je Eriksen poslao centaršut u kazneni prostor, a Ali pobjegao i ovaj put štoperima Čelsija te iz neposredne blizine opet glavom savladao Tiboa Kurtou.

Totenhem u sljedećem kolu čeka VBA, ali će u međuvremenu premijerligaši igrati utakmice FA i Liga kupa.