Istraživanje je pokazalo da svaki osmi ispitanik kaže da je korupcija najzastupljenija u policiji (12.7%).Poslije policije, po mišljenju građana, korupcija je najzastupljenija u državnoj upravi (8.9%), sudstvu (8.1%) i političkim partijama (8%).
Građani smatraju da je korupcija najmanje zastupljena u sportu (0.3%), kulturi (0.7%) i medijima (2.4%).
Više je građana koji kažu da ne bi prijavili korupciju (43.4%) u poređenju sa onima koji kažu da bi prijavili (38%). Glavni razlog zbog kojeg građani Crne Gore ne bi prijavili korupciju je nedostatak povjerenja da će nadležni organi postupiti po prijavi (24.3%).
Najveći broj ispitanika (76,8%) nije nikada bio uslovljen od bilo kog službenika zahtjevom za davanjem poklona/novca, prilikom ostvarivanja svojih prava kod državnih ili organa lokalnesamouprave. Svaki šesti ispitanik je bio uslovljen od nekog službenika zahtjevom za davanjempoklona/novca.
U odnosu na lično iskustvo, očekivano je veći broj onih koji tvrde da su čuli da je neko iz njihove neposredne okoline bio uslovljen od nekog službenika zahtjevom za davanjem poklona/novca, prilikom ostvarivanja svojih prava.
Čak 40,2% (kumulativno, veoma često i ponekad) građana tvrdi da je nekome iz njihove neposredne okoline traženo „dodatno plaćanje“ za izvršene usluge.
Dakle, možemo reći da je dva i po puta veći broj onih koji tvrde da se ova situacija prije desila nekog drugom, nego njima samima, pokazalo je istraživanje.
Najveći broj ispitanika smatra i da je korupcija ostala na istom nivou kao i prošle godine (45.8%).
Najveći broj građana Crne Gore se o načinima prijave korupcije informiše putem TV-a (34.1%). Pored TV-a, najefikasniji način informisanja o načinima prijave korupcije su novine (15.7%).
Na trećem mjestu ispitanici izdvajaju informisanje putem interneta (15%).