Četvrti uzastopni poraz Budućnosti, i Zadar bolji od ''plavih''!

Košarkaši Budućnost Volija upisali su četvrti uzastopni, a ukupno peti poraz u ABA ligi. Nakon MZT-a, Zvezde i Cedevite, u 15. kolu Regionalnog takmičenja ''plavi'' su poraženi od Zadra u gostima 78:76.

Izabranici Ilijasa Zurosa loše su otvorili meč, prvu dionicu izgubili su sa 14 razlike 28:13. Mnogo boljih drugih deset minuta našeg tima, pa je na poluvremenu domaćin imao +7.

I treću četvrtinu Budućnost je riješila u svoju korist, mnogo bolje izdanje Šehovića i drugova, pa je pred posljednjih deset minuta bilo 63:63.

Dvije ekipe smjenjivale su se u vođstvu, ušlo se u uzbudljiv finiš, na dva ipo minuta do kraja Podgoričani su vodili 76:75, ali su brojnim greškama dozvolili rivalu da ponovo povede. Na deset sekundi do kraja bilo je 77:76 za Zadar. Vilijams je imao posljednji šut za pobjedu ali je promašio.

Budućnost Voli godinu završava pred svojim navijačima, u petak od 17 sati dočekuju Mega Leks.