Zvezda nastavila pobjednički niz, Simonović nezaustavljiv!

"Crveno-bijeli" su riješili jedan od najtežih zadataka do kraja sezone, jer su večeras u derbiju 15. kola Jadranske lige usred Zagreba savladali Cedevitu, sa 95:91.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

Zagrepčani su posljednji put vodili u 17. minutu, kada je bilo 30:29. Gosti su od tada dominirali, nekoliko puta imali i dvocifrenu razliku, ali je Cedevita prišla na 93:91 u posljednjem minutu.

Nije, ipak, mogla do preokreta, a tačku je stavio najbolji igrač utakmice Marko Simonović sa dva bacanja sa linije penala, za konačnih 95:91.

Bivši kapiten podgoričke Budućnosti bio je najefikasniji sa 27 poena, a odličan je bio i Ognjen Kuzmić sa 20 koševa i 10 skokova.

Crnogorski reprezentativac Milko Bjelica je meč završio sa sedam pogodaka, šest uhvaćenih lopti i tri asistencije, dok je kod Zagrepčana najbolji bio Rajan Boutrajt sa 30 poena.