Preokret Rome, remi i goleada u Firenci

Roma je poslije preokreta uspjela da savlada Kjevo na svom terenu sa 2:1 u 18. kolu Serije A.

Gosti su poveli preko De Guzmana u 37. minutu, da bi na početku drugog poluvremena rezultat poravnao El Šaravi, a u 52. minutu konačan rezultat postavio Džeko. Roma se učvrstila na drugom mjestu sa 38 bodova, a Kjevo je na 11. mjestu sa 25.

Fiorentina i Napoli odigrali su neizvjestan meč u Firenci. Dva puta su gosti ispuštali prednost, Fiorentina je imala sva tri boda u džepu, ali je Gabijadini sa penala u 94. minutu donio izjednačenje Napoliju za konačnih 3:3.

Fudbaleri Torina savladali su Đenou sa 1:0 i tako prekinuli niz od tri poraza. Jedini gol za ekipu koju predvodi Siniša Mihajlović postigao je Beloti u 49. minutu.