Zna se ko je glavni, Bajern lako sa Lajpcigom!

Fudbaleri Bajerna lagano su savladali Lajpcig 3:0 te preuzeli prvo mjesto u Bundesligi pred zimsku pauzu.

Meč je bio riješen poslije svega 25 minuta, Bajernovi španski vezisti Tijago Alkantara i Ćabi Alonso su u roku od desetak donijeli dva gola prednosti, a tačku je u finišu poluvremena stavio Robert Levandovski iz penala.

Odličnu jesen je pobjedom poslije dva poraza u nizu zaokružila Herta. Pogocima Platenharta i Kalua u drugom poluvremenu nadigrala je Darmštat 2:0, te se primakla na šest bodova drugoplasiranom Lajpcigu.

Novi kiks napravio je Hofenhajm, tri minuta prije kraja Verder je izborio 1:1 na ovom gostovanju. Pobjedom je u zimski san ušao i Frajburg, koji je slavio 2:1 u Ingolštatu, dok je meč bez pobjednika odigran i u Kelnu, Bajer je izborio 1:1 kod "jarčeva".

Keln – Bajer 1:1