Bilbao u 94' do pobjede

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Seltu Vigo 2:1, poslije preokreta u posljednjem meču 16. kola španske La lige.

Gosti iz Viga su poveli u desetom minutu drugog dijela igre preko Jaga Aspasa, da bi Bilbao do tri boda stigao u posljednjih desetak minuta.

Golman gostiju Fakundo Ronkalja je oborio igrača Bilbaa u svom kaznenom prostoru u 82. minutu i dobio drugi žuti karton, a Aric Aduris iz penala poravnava rezultat. Kada su svi očekvali remi na San Mamesu, sijevnuo je volej Mikela San Hozea na 30 sekundi prije isteka nadoknade vremena za veliki trijumf domaćina.

Bilbao je osvojio 26, a Selta ostala na 21 bodu u sezoni. Baskijski tim je sedmi na tabeli, dva boda od pozicije koja vodi u Ligu Evrope, a na kojoj je Atletiko Madrid, dok je ekipa iz Viga 13.

U Španiji slijedi troneđeljna pauza, a 2017. Bilbao će otvoriti protiv Alavesa na svom San Mamesu, dok Selta čeka Malagu.