Liverpul u nadoknadi vremena do slavlja nad Evertonom

Fudbaleri Liverpula savladali su gradskog rivala Everton 1:0, u posljednjem meču 17. kola Premijer lige. Razočaravajući derbi Mersisajda na Gudisonu riješio je Sadio Mane golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

"Karamele" za svega nekoliko sekindi upropastile svih 90 minuta, dozvolivši Robertu Firminu da šutira sa 18 metara, a potom dozvole da Mane stigne prvi do lopte koja je sporo putovala do stative i odbila se na peterac.

Liverpul je na kraju imao više sreće i drugom pobjedom u nizu nastavio da prati lidera Premijer lige Čelsi koji mu "beži" šest bodova. Everton je ostao na diobi osme pozicije sa Vest Bromvičem sa po 23 boda, deset od mjesta koje vodi u Evropu sljedeće sezone.

"Redsi" u sljedećem meču dočekuju Stouk Siti, dok Everton gostuje posrnulom šampion Lesteru.