Mesi vodio Barsu do pobjede nad Espanjolom

Fudbaleri Barselone pobijedili su Espanjol sa 4:1, u derbiju prijestonice Katalonije i duelu 16. kola La lige. Barselona je potvrdila da polako ulazi u formu, a protiv Espanjola je meč riješila u drugom poluvremenu.

U prvom je viđen samo gol Luisa Suaresa koji je u 18. minutu poslije sjajne lopte Andrea Inijeste pogodio za 1:0. Urugvajac je majstorski primio loptu, dao je sebi for i potom rutinski savladao golmana gostiju.

U nastavku se raszigrao i Lionel Mesi, pa je Barsa mnogo lakše riješila meč u svoju korist. Odlični Đordi Alba je u 67. minutu psotigao gol za 2:0, a samo minut kasnije Mesi je dodao Suaresu za 3:0.

Lopes je smanjio 11 minuta prije kraja, da bi Mesi u 90. minutu ovjerio još jedno briljantno izdanje.

Barsa ima meč više i tri boda manje od Reala na drugom mjestu, a Espanjol je deveti sa 22 boda.