Borusija sa desetoricom do boda u Hofenhajmu

Hofenhajm i dortmundska Borusija remizirali su na otvaranju 15. kola Bundeslige – 2:2 (2:1).

Domaćin je stigao do 27 boda i ostao je treći na tabeli, sa šest manje od vodećih Bajerna iz Minhena, odnosno Lajpciga, dok je BVB peti sa jednim manje.

Domaćin je poveo poslije samo 180 sekundi igre, lijevi bek Hubner je poslao sjajnu loptu u dubinu, a Uth bio brži od Vajdenfelera, obišao ga i lako pogodio praznu mrežu. Nije prošlo previše vremena prije nego što je Dortmund izjednačio, pošto je već u 11. minutu Mario Gece pogodio na asistencije Dembelea.

Nastavilo se u istom ritmu, da bi Hubner devet minuta kasnije upisao drugu asistenciju – ovoga puta glavom poslije kornera za Vagnera, koji iz peterca vara golmana gostiju. Gosti ipak dolaze do boda poslije tri minuta igre u nastavku, kada je Dembele proigrao Pjera-Emerika Obamejanga, a najbolji strijelac lige rutinski zatresao mrežu.