NBA: Sjajno veče Hardena, poraz Orlanda, šampion pao u Memfisu

Hjuston je prošle noći uspisao osmu pobjedu u nizu u NBA ligi i nastavio sa odličnim partijama. Rokesi su savladali Sakramento ubjedljivo 132:98, a ubacili su 22 trojke iz 42 pokušaja.

Sjajni Džejms Harden je za svega 30 minuta na parketa upisao tripl-dabl – 15 poena, 14 asistencija i 11 skokova. Uz njega, najefikasniji je bio Rajan Anderson sa 22 poena, a na drugoj strani se istakao Geret Tampl sa 20 poena.

Lejkersi su, sa druge strane, upisali osmi poraz u nizu. Bruklin ih je dobio rezultatom 107:97, što je tek šesta pobjeda ove ekipe u sezoni. Istakao se Bojan Bogdanović sa 23 poena za 29 minuta u igri.

Oklahoma je poražena od Jute, prvenstveno što partiju Rasela Vestbruka od 27 poena nije imao ko da dodatno isprati, osim eventualno Enesa Kantersa sa 19 poena. Aktuelni šampion Klivlend poražen je od Memfisa, a na utakmici nisu nastupili Džejm, Lav i Irving. Nikola Vučević nije igrao u porazu Orlanda od Klipersa.

Majami – Indijana 95:89
Orlando – LA Klipers 108:113
Filadelfija – Toronto 114:123
Vašington – Šarlot 109:106
Bruklin – LA Lejkers 107:97
Hjuston – Sakramento 132:98
Memfis – Klivlend 93:85
Dalas – Detroit 85:95