PL: Arsenal pao u Liverpulu, poraz Lestera

Fudbaleri Arsenala i Lestera doživjeli su poraze na gostovanjima u prvim mečevima 16. kola engleske Premijer lige.

Seriju "tobdžija" od tri pobjede i 14 mečeva bez poraza okončao je Everton, trijumfom 2:1 poslije preokreta na Gudison Parku. Domaćin je do tri boda stigao pogocima svojih defanzivaca, koji su u posljednjim sekundima dva puta blokirali šuteve igrača Arsenala ispred gol linije.

Arsenal je poveo preko Aleksisa Sančesa u 20. minutu, a "karamele" su izjednačile preko Simusa Kolmana koji je pogodio glavom u 44. To su bili jedini šutevi u okvir gola do posljednjih pet minuta, kada domaćin koristi sljedeću šansu i stiže do pobjede. Štoper Ešli Vilijams je pogodio u 86. minutu.

Lester je nakon impresivne pobjede nad Mančester Sitijem opet razočarao svoje navijače, porazom u Bornmutu. Veliku pobjedu domaćinu donio je Mark Pu, poslavši projektil poslije odbitka u 34. minutu.