UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) - Primio gol u remiju protiv Diošđera u gostima.

Marko KORDIĆ (Vojvodina, Srbija) - Nije uspio da spriječi poraz na gostovaju Javoru - 2:1.

Andrija DRAGOJEVIĆ (Karmiotisa, Kipar) - Tri puta vadio loptu iz mreže u remiju protiv Arisa (3:3).

Miroslav VUJADINOVIĆ (Korabi, Albanija) - Nekoliko dobrih intervencija u iznenađujućem remiju protiv Tirane u gostima (1:1).

Jasmin AGOVIĆ (Vlaznija, Albanija) - Tri puta kapitulirao u porazu od Luftetarija (3:2).

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) - Primio dva gola, ali i imao nekoliko odbrana u remiju sa Valetom.

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil, Francuska) - Neprelazan u pobjedi nad Monpeljeom (2:1), tre-ćom uzastopnom za ,,mastife”, koji se izvukli iz opasne zone.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) - Dobar partija u trijumfu nad Lucernom (3:1), ponovo igrao na poziciji štopera.

Filip STOJKOVIĆ (Minhen 1860) - Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Bohumu, minhenski ,,lavovi” minimalno poraženi.

Darko BULATOVIĆ (Čukarički, Srbija) - Dobio žuti karton u porazu od Partizana (3:1).

Stevan VICO (Rad, Srbija) - Igrao svih 90 minuta u pobjedi nad Novim Pazarom (2:0).

Stefan CICMIL (Vlaznija, Albanija) - Postigao autogol u porazu od Luftetarija na svom terenu - 3:2.

VEZNI RED

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) - Zamijenjen u 70. minutu meča sa Pasoš de Fereirom, kada je Braga već imala velikih 3:0. Dobio žuti karton.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) - Ušao u 86. minutu meča protiv Dokse u gostima, ali nije uspio da pomogne svom timu da upiše pobjedu (1:1).

Simon VUKČEVIĆ (Čaves, Portugal) - Odigrao posljednjih desetak minuta duela sa Feirenseom, Čaves došao do nove pobjede (2:1) i šestog mjesta na tabeli.

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) - Zamijenjen u 66. minutu meča protiv Splita u gostima, Rijeka došla do nove pobjede - 2:0.

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) - Igrao svih 90 minuta na gostovanju Genku, koji je u finišu meča došao do 1:1.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) - U posljednjim trenucima meča sa Spartakom (1:1) dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Vasko KALEZIĆ (Anagemnisi, Kipar) - Odigrao posljednjih pet minuta meča protiv drugoplasiranog AEL-a (1:1).

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) - Zamijenjen u 60. minutu duela sa Partizanom pred svojim navijačim (1:3).

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) - Trener ga izveo iz igre u 64. minutu utakmica protiv Čukaričkog.

Dušan LAGATOR (Čukarički, Srbija) - Igrao svih 90 minuta protiv Partizana, dobio žuti karton.

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija, Slovenija) - Na terenu proveo svih 90 minuta protiv Krškog (1:1). Dobio žuti karton.

Luka MERDOVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) - Dobio žuti karton u porazu od Borca u Čačku (1:0).

NAPAD

Mihailo PEROVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Starter protiv Debrecina, zamijenjen u 73. minutu. Ujpešt opravdao ulogu favorita - 2:0.

Staniša MANDIĆ (Čukarički, Srbija) - Igrao posljednjih dvadesetak minuta meča protiv Partizana (1:3).

Darko NIKAČ (MTK, Mađarska) - Odigrao posljednjih pola sata duela sa Diošđerom u gostima (1:1).

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) - Postigao gol u remiju svoje ekipe na gostovanju Valeti - 2:2.

Petar ORLANDIĆ (Crvena zvezda, Srbija) - Dobio priliku od 71. minuta duela sa Radničkim iz Niša (2:1).

Stefan NIKOLIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) - Igrao svih 90 minuta protiv Borca u Čačku (1:0), ali bez konkretnijeg učinka.