Milan pao u Rimu, Najngolan pogodio za slavlje Rome

U velikom derbiju 16. kola Serije A Roma je slavila sa 1:0 protiv Milana i izdvojila se na drugom mjestu na tabeli prve lige Italije.

Pobjednik je odlučen u 62. minutu kada je reprezentativac Belgije Radža Najngolan još jednom pokazao da nije samo običan “krljač“ koga je teško proći, već fudbaler sa istančanim osjećajem za igru.

U 27. minutu Đanluka Lapadula je bio brži od Vojćeha Ščensnog i iznudio penal, ali je Milanov šef struke, samo osam dana poslije promašenog jedanaesterca protiv Krotonea, riješio da baš protiv Rome bilduje samopouzdanje M’Baje Nijanga. Ščensni je dobio priliku da se ispravi, Nijang je upropastio i četvrti od sedam penala koliko je šutirao u profesionalnoj karijeri.

Romu u narednom kolu očekuje još jedan derbi pošto gostuje Juventusu, dok Milan na svom terenu dočekuje Atalantu.

Krotone - Peskara 2:1 (1:0)