Srbija bez polufinala na EP

Rukometašice Srbije izgubile su od Holandije sa 35:27, u drugom meču druge faze na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

Srbija je ovim porazom izgubila šansu da se plasira u polufinale, a posljednji meč odigraće u srijedu protiv Francuske.

U duelu sa Holandijom vidljivo je bilo da rukometašicama Srbije fali snage i energije. Poslije solidnog početka, Holanđanke su poslije deset minuta preuzele vođstvo koje do kraja utakmice nijesu ispuštale.

Na poluvremenu su imale pet golova prednosti (17:12), a Srbija je u nastavku u par navrata uspjela samo da priđe na -3.

Jovana Stoiljković bila je najefikasnija sa 8 golova, dok su Sanja Radosavljević i Tamara Georgijev postigle po 4 gola. Na drugoj strani, Lois Abing i Ivet Borh postigle su po 6 golova.