Fiorentina u posljednjem minutu pobijedila Palermo

Fudbaleri Fiorentine savladali su u nadoknadi vremena Palemo sa 2:1, u posljednjem meču 15. kola Serije A.

’Ljubičasti’ su do nova tri boda došli golovima Federika Bernardeskia u 33. minutu, da bi junak na ovom meču bio seneglaski napadač Kuma Babakara, koji je u posljednjem minutu sudijske nadoknade donio tri boda domaćem timu.

Prvi gol ’Viole’ postignut je iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom u šesnaestercu. Domaći tim samo pet minuta kasnije ponovo je zatresa omrežu, ali gol nije priznat zbog prethodnog faula.

Fiorentina je do poluvremena imala još dvije dobre šanse, ali ih nije iskoristila. Početkom drugog poluvremena Mato Jajalo je donio Palermu izjednačenje sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Fiorentina je poslije toga imala kontrolu, ali nije uspjela da stvori nijednu izglednu šansu sve do 93. minuta, kada je Kuma Babakar ispratio korner i glavom iz blizine postigao pobjednički gol.

'Ljubičasti' se sada nalaze na osmom mjestu sa 23 boda, pet manje od timova koji se bore za Evropu. Palermu je ovo bio osmi uzastopni poraz i ostao je na posljednjem mjestu sa šest bodova.