Milan se mučio sa Krotoneom

Fudbaleri Milana savladali su Krotone 2:1 i nastavili da prate lidera Serije A Juventus.

Gosti su poveli na San Siru golom Dijega Falčinelija u 26. minutu, ali je krajem prvog poluvremena izjednačio Mario Pašalić. Dvadesetaik minuta prije kraja sudija Marko di Belo poništio je zbog faula u napadu gol Lapaduli, ali 26-godišnji napadač ipak stiže do prvijenca pred svojim navijačima.

Pet minuta prije kraja on koristi traljavu reakciju odbrane Krotonea poslije centaršuta Kejsukea Honde iz slobodnog udarca, te loptu šalje po zemlji u mrežu.

Milan je drugi na tabeli sa 32 boda, četiri manje od lidera Juventusa. U sljedećem kolu "rosonere" čeka derbi sa Romom u Rimu, "vučica" ima tri boda manje, uoči gradskog derbija sa Lacijom.

Krotone je zakucan na dno tabele sa svega šest bodova.