Remi Betisa i Selte u spektaklu na ’Benito Viljamarinu’

Fudbaleri Betisa i Selte odigrali su neriješeno 3:3 u utakmici kojom je otvoren neđeljni program 14. kola španske Primere.

Aspas je već u 15. minutu iskoristio asistenciju Vasa i najavio uzbudljivo prijepodne u Sevilji, ali je Raul Kastro izjednačio pred odlazak na poluvrijeme.

Najbolji strijelac ’zelenih’ sigurno je izveo jedanaesterac, da bi početkom drugog poluvremena aisistirao Sanabriji za preokret. Nakon pogotka Pecele u 73. minutu činilo je da je meč odlučen, ali tako nijesu mislili gosti iz Viga.

Prvo je Aspas postigao svoj deveti gol u prvenstvu Španije, prije nego što je Vas upisao novu asistenciju u finišu susreta, ovoga puta za Ronkalju.

Novim remijem Selta je skočila na osmu poziciju sa 21 bodom, koliko ima i sedmoplasirani Eibar, a Betis je ostao 14. sa 15 bodova.