Debakl PSŽ u Monpeljeu

Monpelje je na svom Mosonu demolirao favorizovani Pari Sen Žermen i nanio mu najteži poraz u ovoj sezoni - 3:0 (1:0).

Ključni trenuci utakmice dogodili su se u finišu prvog i na početku drugog poluvremena. Prvo je Pol Lasan iskoristio nepažnju Serža Urijea, koji je zaboravio bočnog igrača domaćih u 42. minutu, što je ovaj iskoristio i savladao Areolu.

Mladi golman PSŽ-a loptu je iz svoje mreže vadio već u 48. minutu, nakon loše reakcije Markinjosa, ali i preciznog udarca Škirija. Za kraj, Rijad Budebuz je vukao loptu sigurno 60 metara, a onda sjajnim udarcem sa 20 matirao nemoćnog Areolu za 3:0.

Ovaj poraz je zakomplikovao planove gostiju, koji bi na kraju ovog kola mogli da se nađu iza leđa Monaka i padnu na treće mjesto francuske Lige 1.