Ramos spasio Real, neriješeno na Nou Kampu!

Fudbaleri Barselone i Real Madrida odigrali su neriješeno 1:1 u 232. El Klasiku i velikom derbiju 14. kola La lige.

Barselona je povela golom Luisa Suaresa u 53. minutu, ali su potom Nejmar i Mesi promašili po zicer, a to je kaznio Realov spasilac Serhio Ramos koji je u 90. minutu glavom poslije centaršuta Modrića donio veliki bod Realu.

Madriđani poslije ovog remija i dalje imaju šest bodova više od Barselone i sada su u odličnoj poziciji da osvoje tek drugu titulu u posljednjih devet godina, iako još nije ni polovina prvenstva.

Bio je ovo ukupno 232. takmičarski El Klasiko, a 49. put nije bilo pobjednika. Real ima 93, a Barselona 90 pobjeda.

Barselona - Real 1:1 (0:0)

Luis Suarez (53) - Serhio Ramos (90)

Barselona - Stadion: Nou Kamp; Gledalaca: 88.455; Sudija: Karlosa Klosa Gomez; Žuti kartoni: Nejmar, Suarez, Buskets, Maskerano - Isko, Karvahal

Barselona (4-3-3): Ter Štegen - Serhi Roberto, Masekarno, Pike, Alba - Rakitić (od 60. Inijesta), Buskets, Gomes (od 78. Turan) - Mesi, Suarez, Nejmar

Real Madrid (4-3-3): Navas - Karvahal, Varan, Ramos, Marselo - Kovačić (od 86. Dijaz), Modrić, Isko (od 66. Kazemiro) - Vaskez, Benzema (od 77. Asensio), Ronaldo