Napoli nokautirao Inter podno Vezuva

Inter je izgorio u paklu podno Vezuva! Fudbaleri Napolija savladali su Inter rezultatom 3:0 u derbiju kojim je otvoreno 15. kolo Serije A.

Mogao je Napoli možda i do ubjedljivije pobjede, ali Mauricio Sari, nad kojim su stajali mačevi „moranja“, učinio je ono što se od njega i tražilo - bacio je Inter na koljena, pokazao da krize nema i da je borba za sam vrh tabele i dalje realnost.

Pjotr Zjelinski je već poslije 120 sekundi iskoristio povratnu loptu Kaljehona glavom i iz prve pogodio donji desni ugao gola Samira Handanovića. Nekoliko trenutaka kasnije bilo je 2:0 – strijelac prvog gola je proigrao Mareka Hamšika, a Slovak je rutinski zatresao mrežu i najavio trijumf kluba iz Napulja. Konačan rezultat suseta postavio je Lorenco Insinje poslije šest minuta igre u nastavku.

Sa nova tri boda, Napoli se izjednačio sa Atalantom koja je na šestoj poziciji sa 28 bodova, dok je Inter ostao na osmom mjestu sa 21.