KK: Barsa neriješeno sa trećeligašem, šestica Atletika

Fudbaleri Barselone igrali su neriješeno sa Erkulesom 1:1, u prvom meču šesnaestine finala Kupa kralja.

Trećeligaš iz Alikantea iznenadio je velikana iz Katalonije golom Davida Majnsa u 52. minutu, ali je radost domaćina kratko trajala. Svega šest minuta kasnije 18-godišnji Karles Alena donosi izjednačenje Barsi, koja na iznenađenje svih ne uspijeva da preokrene rezultat do kraja meča.

Luis Enrike je u Alikanteu izveo kombinovani sastav bez Lionela Mesija, Luisa Suaresa, Nejmara, sa Rafinjom kao kapitenom, te Turanom i Pakom u napadu.

Za razliku od Real Madrida koji je u dvomeču sa Leonesom slavio sa ubjedljivih 13:2, te Atletika, Sevilje i Viljareala koji su već u prvim utakmicama završili posao, Katalonci će morati da se potrude i u drugih 90 minuta na Nou Kampu 21. decembra kako bi izborili osminu finala takmičenja.