Bilbao poražen na Kanarskim ostrvima

Utakmicom između Las Palmasa i Atletik Bilbaoa završeno je 13. kolo španske Primere, a slavila je domaća ekipa rezultatom 3:1.

U veoma uzbudljivom meču na Kanarskim ostrvima domaćin je poveo u 40. minuti kada je Makedo asistirao Boatengu za 1:0. Početkom drugog poluvremena Las Palmas je udvostručio prednost. Igrao se 50. minut kada je Momo na Plaseresovu asistenciju drugi put poslao loptu iza Arizabalaginih leđa.

Iskusni Aduriz je u 74. minuti zaradio dva žuta kartona i gosti su ostali sa igračem manje, ali su samo dva minuta kasnije došli do počasnog gola kada je penal realizovao Garsija za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Viera na Livajinu asistenciju u 90+1. minutu susreta.

Petak:
Eibar - Betis 3:1 (2:0)
/Pedro Leon 19, Ametljer 23, Kike 90+2 - Ruben Kastro 84/

Subota:
Malaga - Deportivo 4:3 (2:1)
/Mičel Santos 21. penal, 56, Sandro 40, Ontiveros 90+2 - Borhes 3. penal, 82, Andone 72/

Real Madrid - Sporting Hihon 2:1 (2:1)