Barsa pala u Malagi, Rajs tragičar

Košarkaši Barselone poraženi su na gostovanju Unikahi u Malagi poslije produžetka sa 95:89 u 10. kolu španske ACB lige.

Izgubili su Katalonci meč u kojem su imali sve na tacni, ali na kraju je sjajni Kajl Fogstekao epitet junaka, a crnogorski reprezentativac Tajris Rajs tragičar.

Unikahin Amerikanac je utakmicu završio sa 29 poena, a zanimljivo da je šutnuo čak 23 slobodna bacanja. Promašio je samo tri.

Tajris Rajs je desetinku prije kraja regularnog toka, napravio faul za tri bacanja na Kajlu Fogu. Amerikanac je hladan kao špricer pogodio sve sa linije penala i odveo utakmicu u produžetak.

Dodatnih pet minuta Barselona je počela iz minusa jer je trener gostiju Jorgos Barcokas zaradio tehničku zbog rasprave sa sudijama u finišu regularnog dijela.

Najefikasniji u Barseloni bio je Peter Koponen sa 20 poena, naturalizovani Crnogorac Rajs je imao 14 poena uz  4 skoka i 7 asistencija za 33 minuta na parketu.