Arsenal rutinski sa Bornmutom

Fudbaleri Arsenala savladali su Bornmut sa 3:1 u utakmici 13. kola engleske Premijer lige.

Domaćin je stigao do vođstva iz prve ozbiljne prilike – Aleksis Sančes je iskoristio veliku grešku Kuka i lagano pogodio mrežu u 11. minutu. Međutim, desetak minuta kasnije gosti su izjednačili, najviše zahvaljujući faulu Nača Monreala. Lijevi bek ’Tobdžija’ napravio je penal, a siguran izvođač bio je Kalum Vilson.

Španski defanzivac iskupio se za napravljeni jedanaesterac u osmom minutu nastavka. Sa lijevog boka centrirao je na drugu stativu đe je bio Tio Volkot, koji udarcem glavom ponovo donosi prednost 'Tobdžijama'.  U finišu meča Ezil i Žiru su lijepo kombinovali u kontri, Njemac je izbacio Francuza, ovaj vratio loptu u peterac đe je Aleksis neometan sproveo u mrežu za konačnih 3:1.

Ovim trijumfom igrači Arsena Vengera učvrstili su se na četvrtoj poziciji sa 28 bodova, dva manje od Mančester sitija i Liverpula.

Barnli – Mančester Siti 1:2 (1:1)