Potop u Madridu, Real se provukao

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su desetu pobjedu u sezoni u 13. kolu Primere, pošto su sa 2:1 savladali Sporting Hihon. Real je po izuzetno teškom vremenu i jakoj kiši koja je padala tokom čitavog meča uspio da pobijedi, iako je strepio u finišu.

Madridađni su perfektno otvorili meč, poveli iz jedanaesterca u petom minutu preko Kristijana Ronalda, koji je 13 minuta kasnije duplirao vođstvo aktuelnog prvaka Evrope. Da bi moglo da bude gusto u drugom poluvremenu najavio je Karlos Karmnona, sjajnom reakcijom u 35. minutu.

U 78. minutu Hihon je imao priliku da sa bijele tačke dođe do izjednačenja na Santijago Bernabeuu, a vrlo vjerovatno i jednog boda, ali je Duje Čop gađao preko gola

Hihon je tako ostao u opasnoj zoni, dok je Ral Madrid uvećao prednost u odnosu na drugoplasiranu Barselonu na ogromnih sedam bodova.

Petak:

Eibar - Betis 3:1 (2:0)
/Pedro Leon 19, Ametljer 23, Kike 90+2 - Ruben Kastro 84/

Malaga - Deportivo 4:3 (2:1)
/Mičel Santos 21. penal, 56, Sandro 40, Ontiveros 90+2 - Borhes 3. penal, 82, Andone 72/

Real Madrid - Sporting Hihon 2:1 (2:1)