T1. CFL: Đalović heroj Budućnosti, Zeta razbila Rudar!

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Mladost u gostima 2:1 golovima Radomira Đalovića u velikom derbiju fudbalskog šampionata i meču 16. kola. Đalović je tako ''plavima'' donio 11 bodova prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona sa Starog aerodroma.

Već u četvrtom minutu Vujović je pronašao Đalovića za 1:0. U finišu meča štoper domaćih Kopitović je bio precizan glavom za 1:1. Ređale su se šanse, ali je opet Đalović bio precizan, pa je Budućnost na pravom putu da stigne do titule.

Grbalj i Sutjeska igrali su u Radanovićima neriješeno 2:2. Nikšićki tim poveo je 2:0 golovima Bojana Božovića u 4. i Dejana Zarubice u 15. minutu. Smanjio je Ivan Jablan u 17,a isti igrač bio je strijelac izjednačujućeg pogotka u 64. minutu.

Zeta je u Golubovcima, golovima Pjetera Ljuljđuraja u 14, Miloša Krkotića u 34. iz jedanaesterca i Filipa Kukuličića u 90. minutu, savladala pljevaljski Rudar 3:0.

Pobjednika nije bilo u duelu Bokelja i Dečića,koji su u Kotoru igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Jovana Vučinića u 72. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Vule Vujačić u 87. minutu.

Lovćen je na Cetinju savladao Iskru 1:0 i zahvaljujući tri boda posljednju poziciju na tabeli ustupio bjelopoljskom Jedinstvu. Odlučujući pogodak postigao je je Marko Đurović u 67. minutu.

Jedinstvo je u Bijelom Polju poraženo od Petrovca 3:1. Petrovac je do sedmog trijumfa ove sezone došao golovima Benjamina Kacića u 12, Anđela Rudovića u 18. i Aleksandra Vujačića u 31. minutu. Jedini pogodak za Jedinsvo postigao je Irfan Šahman u 60. minutu.

Budućnost je, nakon 16. kola, prva na tabeli sa 39 bodova. Mladost je druga sa 28, dok su po 25 bodova osvojili Sutjeska, Dečić i Zeta.

U narednom kolu, 3. decembra, sastaće se: Jedinstvo - Grbalj, Petrovac - Lovćen, Iskra - Mladost, Budućnost - Bokelj, Dečić - Zeta i Rudar - Sutjeska.