LŠ: Bajern se obrukao u Rostovu

Fudbaleri Rostova šokirali su minhenski Bajern 3:2 (1:1), u petom kolu Grupe D Lige šampiona.

Bavarci su poveli u Rusiji, ali nisu uspjeli da izbjegnu drugi poraz zbog kojeg će vjerovatno ostati bez prve pozicije.

Nakon promašaja Badštupera i Sančeza u prvih pola sata igre, Bajern je stigao do vođstva u 35. minutu preko Daglasa Košte. Brazilac je pokupio odbitak i zakucao loptu pod prečku.

Ipak, u samom finišu prvog poluvrmena Rostov stiže do izjednačenja, Sardar Azmun odlično reaguje u kaznenom prostoru i trese mrežu Bavaraca, koji su već na startu drugog dijela bili u zaostatku. Džerom Boateng je faulirao protivnika u svom kaznenom, pa je Rostov dobio penal, a Dmitri Lolož koristi izostanak Manuela Nojera i uspijeva da prevari Ulriha.

Izgledalo je da bi Bajern ipak mogao da slavi na Donu jer je svega dva minuta kasnije Huan Bernat iskoristio sjajno proigravanje Riberija, ali 23 minuta prije kraja Kristijan Noboa postiže prelijep pogodak iz slobodnog udarca za prvo slavlje Rostova u Ligi šampiona.

Rostov je sada u sjajnoj situaciji da se u posljednjem kolu izbori za plasman u Ligu Evrope, ima tri boda više uz meč prednosti nad PSV-om, kojem gostuje 6. decembra.