LŠ: Rekordnih 12 golova u Dortmundu, pobjede Reala i Juventusa!

Fudbaleri Real Madrida i Dortmunda slavili su u mečevima 5. kola grupne faze Lige šampiona čime su obezbijedili plasman u osminu finala. U Dortmundu je pao rekord po broju golova jer je Borusija slavila sa 8:4. Dalje će i Juventus koji je slavio u Sevilji nakon preokreta, kao i Monako koji je bio bolji od Totenhema, Englezi su eliminisani. Lester je pobjedom nad Brižom ovjerio prvo mjesto.

U meču večeri Borusija je savladala Legiju 8:4, pa je meč na Vestfalenu ušao u istoriju kao najefikasniji od osnivanja takmičenja. Karim Benzema je tri minuta prije kraja meča donio Real Madridu trijumf nad Sportingom i osminu finala.

Juventus je sa igračem više savladao Sevilju 3:1 poslije preokreta i preuzeo prvo mjesto u grupi, a Lion je golom Aleksandra Lakazeta u 72. minutu savladao Dinamo u Zagrebu. "Modri" su i dalje jedini klub bez gola u takmičenju, a francuski tim zadržao je šansu da se u posljednjem kolu domogne osmine finala.

Monako je nadigrao Totenhem, slavio je tijesno 2:1, te izbacio engleski tim iz takmičenja, pa će mu u posljednjem kolu biti dovoljan bod protiv Bajera za prvo mjesto.

Lester je sa 2:1 protiv Klub Briža takođe izborio mjesto među 16 najboljih klubova u Evropi, a Porto je u igri za to ostavio remi u Kopenhagenu bez golova.